صرافی ستاره سهیل
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
021 54506

همه ما ممکن است در موقعیتی قرار بگیریم که ناچار به ارسال پول به خارج از کشور باشیم؛ اگر شما تجربه انتقال بین‌المللی پول را قبلا داشته باشید، می‌دانید که این کار آن قدر که به نظر می‌آید ساده نیست. عوامل زیادی همچون نرخ ارز، هزینه خدمات، و زمان مورد نیاز برای اینکه دریافت‌کننده، پول را دریافت کند، ممکن است شرایط  این کار را تعیین کند. یافتن بهترین راه انتقال پول که مناسب با هدف مورد نظر ما باشد، ارزش این را دارد که برای آن زمان و هزینه‌ صرف کنید. با مطالعه این مقاله با صرف زمان کوتاهی برای آشنایی با بهترین راه انتقال پول، می‌توانید تا حد زیادی در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید. در این مقاله که در دو قسمت ارائه می‌گردد، با ارزان‌ترین روش‌های ارسال پول به خارج از کشور در سال ۲۰۱۷ آشنا می‌شویم.

بهترین شیوه ارسال پول به خارج از کشور چیست؟

به نظر می‌آید که در حال حاضر، بهترین راه برای ارسال پول به خارج از کشور به شیوه Transferwise باشد؛ به این دلیل که ثبت نام در آن آسان است و استفاده از این سرویس هزینه بسیار کمی‌دارد و نرخ ارزی که شما دریافت می‌کنید، بالاتر از چیزی است که سایر بانک‌ها یا کارگزاران ارزی دیگر، به شما ارائه می‌دهند.

با وجود این که سرویس‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند برای انتقال پول استفاده شود، فقط چند سرویس برجسته هستند که برای انتقال پول به خارج از کشور یا برای مقاصد بین‌المللی از سایر سرویس‌ها بهتر هستند.

انتقال پول

عواملی که برای تعیین بهترین سرویس انتقال پول باید در نظر داشته باشید

اینکه چه سرویسی برای انتقال پول به خارج از کشور بهترین است، به موقعیت شما بستگی دارد. برای مثال برخی سرویس‌ها، شرایط بهتری برای مقادیر زیاد پول پیشنهاد می‌دهند؛ ولی قیمت زیاد این سرویس‌ها باعث می‌شود که برای مقادیر کم پول مناسب نباشند.

شایان ذکر است که در انتخاب بهترین روش انتقال پول به خارج از کشور، باید عوامل زیر را که همگی نقشی در تعیین بهترین و ارزان‌ترین راه انتقال پول به خارج از کشور‌ ایفا می‌کنند، در نظر گرفت:

  • نرخ ارز فعلی بین پول کشورها
  • اینکه‌ ایا می‌خواهید پولی که انتقال می‌دهید در کشور دیگر، به واحد پولی دیگری دریافت کنید یا می‌خواهید واحد پول شما ثابت بماند. (مثلا انتقال دلار آمریکا به یک حساب دلار کانادایی یا انتقال دلار آمریکا به یک حساب دلار آمریکایی در کانادا)
  • مقدار پولی که می‌خواهید انتقال دهید.
  • پرداخت باید در چه مدت زمانی انجام گیرد.
  • کشور مبدأ و کشور مقصد دریافت پول.(در اینجا فرض می‌کنیم که می‌خواهید از کشور آمریکا پول ارسال کنید.)
  • منابع مالی شما از کجا سرچشمه می‌گیرند.(حساب بانکی، کارت اعتباری، پول نقد، کیف پول دیجیتال، بیت کوین یا غیره)

همچنین عوامل دیگری که باید در آن‌ها تأمل کرد، عبارتند از:

مقاله‌های مرتبط:

  • هزینه انتقال ( اینکه انتقال پول بعد از تمام پرداخت‌ها و نرخ ارزها، که وابسته به تناسب و سرعت کار تغییر متفاوت است، چقدر هزینه برمی‌دارد.)
  • امنیت (انتقال پول چقدر امنیت دارد.)

درنظر داشته باشید که یک سرویس انتقال، به تنهایی تمام ویژگی‌های هزینه کم، سرعت بالا، راحتی و‌ ایمنی بالا را ندارد. شما باید بین این عوامل الویت‌بندی کنید و به یک ترکیب قابل قبول برای کار خود برسید. برای مثال برخی از ارزان‌ترین گزینه‌های انتقال پول به خارج، کندترین و کم تسهیلات‌ترین گزینه‌ها است، درحالی‌ که گزینه‌های گران‌تر سریع‌تر هستند و اغلب، تسهیلات بیشتری را ارائه می‌دهند.

غالباً روش‌های ارسال پول به خارجی که راحت‌تر هستند، از پرهزینه‌ترین روش‌ها هستند. بنابرین باید از خود بپرسید که چه عواملی برای شما بیشترین اهمیت را دارند و با توجه به آن روش مناسب، هدف خود را انتخاب کنید.

ارسال پول به خارج از کشور

سرویس‌ها و خدمات پرداخت آنلاین معروف

به جز پی‌پال، که یکی از پرطرفدارترین سرویس‌های آنلاین انتقال پول به خارج از کشور است، سرویس‌های دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از:  Skrill ،Xoom ،Google Wallet، Amazon Pay. در قسمت دوم مقاله معروف‌ترین روش‌های انتقال پول به خارج از کشور را شرح خواهیم داد.
مطالعه قسمت دوم

نویسنده :
انتشار : ۳ خرداد ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

کانال تلگرام