صرافی ستاره سهیل
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
021 54506

بانک مونترال کانادا یا همان گروه شرکت‌های مالی BMO، مجموعه‌ای از شرکت‌های خدمات مالی و بانکداری چندملیتی با مرکزیت کانادا است. بانک مونترال ، چهارمین بانک بزرگ کشور کانادا و جزو ۱۰ بانک بزرگ آمریکای شمالی از نظر میزان سرمایه و دارایی است. این بانک بیشتر با نماد BMO که همان نماد شرکت در بورس تورنتو است شناخته می‌شود.

جان ریچاردسون به همراه ۸ بازرگان و تاجر دیگر، در سال ۱۸۱۷ قرارداد همکاری برای تاسیس مونترال را در خانه‌ای اجاره‌ای در شهر مونترال ایالت کبک امضا کردند و کار رسمی بانک چند ماه بعد شروع شد. با توجه به چندملیتی بودن این مجموعه، در شیکاگو و نقاط دیگری از آمریکا با عناوین بانک BMO Harris، BMO Capital و BMO Nesbitt Burns فعالیت می‌کند. هر کدام از این عناوین در بخش خاصی مثل مدیریت سرمایه و بانکداری مخصوص کسب و کار مشغول به کار هستند.

تاریخچه بانک مونترال کانادا

بانک مونترال با تاسیس در سال ۱۸۱۷ قدیمی‌ترین بانک کانادا محسوب می‌شود. اولین شعبه این بانک در سال ۱۸۹۵ در نیوفاندلند (Newfoundland) تاسیس شد. با افزایش تعداد مشتریان، بانک مونترال با بانک مولسون (Molson) ادغام شد و در سال ۱۹۷۷ دفتر مدیریت آن به تورنتو منتقل شد اما مرکز اصلی آن همچنان در ساختمان تاریخی که بانک در آن شروع به کار کرد حفظ شد.

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک: رویال بانک کانادا؛ بزرگترین بانک کشور کانادا

حدود ۱۲ بانک و موسسه دیگر از جمله Exchange Bank of Yarmouth، People’s Bank of Halifax و چند بانک دیگر با بانک مونترال ادغام شدند. روند افزایش تعداد شعب و افزایش خدمات در طول سال‌ها ادامه یافت و اکنون بانک مونترال فعالیت گسترده‌ای در نقاط مختلف جهان دارد.

آمار و رتبه‌بندی بانک مونترال

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک: بانک تورنتو دومینیون؛ دومین بانک بزرگ کانادا

بانک مونترال در رتبه‌بندی فوربس ۲۰۰۰ توانست رتبه ۱۳۱ را کسب کند. درآمد خالص بانک در سال ۲۰۱۶، ۳/۴۵۵ میلیارد دلار و کل دارایی ۵۱۳ میلیارد دلار اعلام شد. تعداد کارکنان بانک طبق آخرین آمار اعلام شده حدود ۴۵ هزار نفر است. بانک مونترال بیش از ۹۰۰ شعبه دارد و به بیش از ۷ میلیون مشتری خدمت‌رسانی می‌کند.

پرداخت سود سهامداران این بانک از ابتدای تاسیس بدون وقفه ادامه داشته است و حتی در بحران‌هایی مثل جنگ جهانی اول و دوم و رکودهای شدید مالی، پرداخت‌ها متوقف نشدند.

خدمات بانک مونترال کانادا

خدمات مجموعه بانک مونترال به سه بخش تقسیم می‌شود که هر کدام بازار هدف متفاوتی دارند و برند مربوط به هر بخش متفاوت است.

  • بانکداری شخصی و تجاری مشتریان عادی، با برندهای BMO Harris Bank در ایالات متحده و BMO Bank of Montreal در کانادا که شامل خدمات بیمه و خدمات الکترونیک هم می‌شود.
  • مجموعه بانکداری ویژه سرمایه‌گذاری با برند BMO Capital Markets
  • بانکداری ویژه کسب و کارهای خصوصی و تجارت شامل تمام خدمات مدیریت ثروت و سرمایه شامل برندهای BMO Private Banking، BMO Harris Investor Services، BMO InvestorLine و BMO Nesbitt Burns

بانک مونترال عضو اتحادیه دستگاه‌های خودپرداز بین‌المللی (ATMIA) است که به مشتریان اجازه می‌دهد در بانک‌های سایر اعضا از خدمات خودپرداز در کشورهای دیگر استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک: بانک اسکوشیا؛ از بزرگترین شرکت‌های مالی کانادا

در بخش بانکداری شخصی، مشتریان می‌توانند ۵ نوع حساب جاری مختلف داشته باشند که با توجه به خدمات، کارمزدها حداقل ۴ دلار در ماه و حداکثر ۳۰ دلار در ماه است. همین‌طور ۴ نوع حساب‌ پس‌انداز با نرخ بهره از ۰/۰۵ تا ۰/۷۵ دلار کانادا برای مشتریان امکان‌پذیر است.

افرادی هم که بخواهند کارت اعتباری برای خرید و کارهای روزمره داشته باشند، از ۴ نوع مستر کارت بانک مونترال می‌توانند انتخاب کنند. تسهیلات و وام‌های بانک مونترال هم بسیار متنوع است، وام خرید خانه، سفر، تحصیل و خرید از موارد مهم هستند.

حواله دلار به کانادا یکی از نیازهایی است که به دلیل حضور پرشمار ایرانیان در این کشور به وجود آمده است. مهاجرت و تحصیل تعداد زیادی از ایرانیان در کانادا مقوله انتقال وجه در قالب سیستم‌هایی مثل حواله بانکی، بین دو کشور ایران و کانادا را امری ضروری ساخته است. برای حواله دلار به کانادا و بانک مونترال می‌توانید از خدمات حواله بانکی بین‌المللی صرافی ستاره سهیل استفاده کنید.

نویسنده :
انتشار : ۱۸ بهمن ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + پانزده =

کانال تلگرام