صرافی ستاره سهیل
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
021 54506

اگرچه به دلیل تمرکز بیشتر سرمایه‌گذاران بر بیت کوین و اتریوم، ارز رمز پایه ریپل (Ripple) اغلب نادیده گرفته شده است، اما Ripple در مقایسه با سایر همتایانش از بعضی جوانب برتری دارد. تمرکز Ripple روی پرداخت‌های تجاری بین بانکی و تراکنش‌های مالی برون مرزی است؛ زیرا این پرداخت‌ها معمولا از طریق یک شبکه بانکی، بدون یک مرکزیت مقتدر برای شفاف‌سازی تراکنش‌ها صورت می‌گیرد.

بلاک چین فرصتی فراهم می آورد تا این سیستم‌های موجود را بهبود بخشد. ارز رمزپایه Ripple که تکنولوژی بلاک‌چین (Blocklchain Tecknology) یا فناوری دفتر کل توزیعی را ارائه می‌کند، براین باور استوار است که بانک‌ها باید با همکاری یکدیگر یک سیستم پرداخت بین بانکی موثر و برون مرزی ایجاد کنند.

ریپل ارز رمزپایه که امروزه نقش سومین بازار بزرگ سرمایه را در صنعت بازی می‌کند، برای مبادلات قطعی که در زمان واقعی توسط بانک‌ها قابل ردیابی باشد، طراحی شده است. در نتیجه هزینه‌های مبادله را می‌توان هم برای بانک‌ها و هم برای مشتریان شخصی در نظر گرفت. با توجه به اینکه هزینه‌های ناپایدار و زمان زیاد لازم برای انجام مبادله، از بزرگ‌ترین موانع موجود بر سر راه ارزهای رمزپایه برای ورود به بازارهای وسیع مالی هستند، به نظر می‌رسد که ریپل (Ripple) قابلیت محبوب شدن بین موسسات مالی را داشته باشد.

در حال حاضر بانک ملی ابوظبی اعلام کرده است که می‌خواهد برای برخی از معاملات خود از پروتکل Ripple استفاده کند. آیا این کار در سایر نقاط جهان انگیزه‌ای برای توجه بیشتر به ریپل ایجاد خواهد کرد؟

مقاله‌های مرتبط:

در اواخر هفته گذشته بانک ملی ابوظبی اعلام کرد که قصد دارد پروتکل Ripple را برای تمام معاملات بین‌المللی اعمال کند. به گفته وب‌سایت Live Bitcoin News، بانک ملی ابوظبی علاقه خاصی به افزایش تجربه مشتریانش دارد و به نظر می‌رسد مسئولان بانک هم پذیرفته‌اند که تکنولوژی بلاک چین می‌تواند یک راه مفید برای انجام این کار باشد. وقتی صحبت از انتخاب بین تکنولوژی‌های مختلف بلاک چین به میان می‌آید، Ripple از بقیه سبقت گرفته و شاید به دلایل پسندیده‌ای در این میان برنده به شمار می‌آید. Ripple بر تسهیل معاملات برون مرزی تمرکز می‌کند و می‌تواند در کامل کردن انتقالات در میان بلاک چین یا همان زنجیره بلوکی استفاده شود.

ریپل Rippleهمه‌ی نوشته‌ها بنا به گزارش بانک ملی ابوظبی، این بانک پروتوکل Ripple را به زیرساخت‌های موجود خود متصل خواهد کرد. در نتیحه مشتریان منطقه‌ای این بانک قادر خواهند بود بلافاصله پول را به حساب‌های ذینفع انتقال دهند و تمام معاملات آنها در زمان واقعی صورت خواهد گرفت. از اینکه کشور امارات متحده عربی، یکی از بزرگ‌ترین کشورهای ارسال کننده پول در جهان است به نظر می‌رسد که تکنولوژی Ripple از طریق این مشارکت، استفاده گسترده‌ای در جهان خواهد داشت.

تکنولوژی Ripple در ماه‌های اخیر توجه بیشتری را به خود جلب کرده است، به این دلیل که بانک‌های سراسر جهان به روند پرداخت در زمان واقعی این تکنولوژی علاقه‌مند شده‌اند.

احتمال زیادی وجود دارد که بانک‌های دیگر، نتایج یکپارچه‌سازی بانک ابوظبی را به دقت بررسی کنند تا متوجه چگونگی عملکرد سیستم بلاک چین ریپل شوند. در عین حال که ارز ریپل (XRP) به شدت افزایش قیمت یافته است، اما تنوانسته به نتایج به دست آمده برای بیت کوین و اتریوم برسد. اگر تکنولوژی Ripple در این آخرین همکاری، موفقیت خود را نشان دهد، شاید بتواند مزایای همزمان با قیمت ارز خود را دریافت کند. در صورتی که این مورد اتفاق بیفتد، حتی ممکن است بانک‌های بیشتری در سراسر جهان مشاهده شوند که به دنبال مشارک در تکنولوژی Ripple باشند.

نویسنده :
انتشار : ۱۲ تیر ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

کانال تلگرام