صرافی ستاره سهیل
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
021 54506

بانک تجارت ابوظبی که با نام اختصاری ADCB شناخته می‌شود، یکی از برترین بانک‌های امارات است.  ۵۸/۰۸ درصد از سهم مالکیت بانک تجارت متعلق به شورای سرمایه‌گذاری دوبی است.  شورای سرمایه‌گذاری ابوظبی یکی از بازوان اصلی سرمایه‌گذاری دولت امارات در ابوظبی است.

این شورا در آوریل ۲۰۰۷ آغاز به کار کرد و مسئولیت سرمایه‌گذاری منابع مالی مازاد دولتی را از طریق استراتژی‌های سرمایه‌گذاری متنوع در سطح جهانی بر عهده دارد. هدف اصلی شورای نام‌برده، بازگشت سرمایه از طریق مدیریت سرمایه‌گذاری مثبت و فعال است. سهم دولت در این بانک ۳/۵۱ درصد است و سرمایه‌گذاران خارجی ۳/۵۴ درصد نقش دارند. باقی سهم هم متعلق به سایر سرمایه‌داران ملی است.

تاریخچه بانک تجارت ابوظبی

بانک تجارت ابوظبی-تاریخچه

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک: HSBC؛ هفتمین بانک بزرگ دنیا

ریشه‌های دولتی بانک تجارت ابوظبی آن را به انتخاب اول دپارتمان‌های دولتی امارات و سایر نهادهای تجاری دولت بدل کرده است. ADCB در سال ۱۹۸۵ تاسیس شده است و خدمات خرده‌فروشی، تجاری، بانکداری اسلامی و سایر خدمات مالی را پوشش می‌دهد.

۱۶ هزار و ۹۲۴ نیروی کار در این بانک مشغول خدمت‌رسانی هستند. بر اساس آمار سال ۲۰۱۶، دارایی کلی این بانک ۷۰ میلیارد دلار بوده است و سود شبکه‌ای بالغ بر ۱/۱۳ میلیارد دلار داشته است.

مجموعه فعالیت‌های بانک تجارت ابوظبی

بانک تجارت ابوظبی-فعالیت‌ها

همان‌طور که عنوان شد، بانک تجارت در زمینه‌های متنوعی فعالیت می‌کند:

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک: بانک مرکزی ژاپن؛ اهرم رشد اقتصادی کشور آفتاب تابان

  • خرده‌فروشی
  • تجارت
  • بانک‌داری اسلامی
  • بانک‌داری برای مشتریان عمومی
  • بانک‌داری عمده‌فروشی
  • سرمایه‌گذاری
  • بانک‌داری خزانه‌ای
  • مدیریت اموال و املاک

در بخش بانک‌داری برای مشتریان عمومی خدمات ارائه شده به زمینه‌هایی چون فعالیت‌های خرده‌فروشی، مدیریت ثروت شخصی افراد، عملیات و اقدامات بخش بانک‌داری اسلامی می‌پردازد. در بخش بانکداری عمده‌فروشی هم تقسیم‌بندی‌ها از قرار بانکداری سرمایه‌گذاری و کسب و کار، مدیریت نقدینگی، مدیریت فایننس و تامین مالی تجاری، فعالیت‌ها و اقدامات راهبردی و زیرساختی وجود دارد. در حقیقت، در بخش مدیریت مشتریان عمومی، حوزه فعالیت بانک معطوف به خدماتی است که افراد حقیقی با آن سر و کار دارند و در بخش عمده‌فروشی بیشتر خدمات متوجه اموری است که صنایع بزرگ‌تر را تحت پوشش قرار می‌دهد. مسائلی نظیر تامین اعتبار و فایننس در این زمینه رسیدگی می‌شوند.

مزیت رقابتی بانک تجارت ابوظبی

بانک تجارت ابوظبی-حمایت‌گری

بیشتر بخوانید:

معرفی بانک: رویال بانک کانادا؛ بزرگترین بانک کشور کانادا

بانک تجارت بنا دارد تا با در نظر گرفتن دو مفهوم جاه‌طلبی و نظم به برترین جایگاه‌های جهانی دست یابد. سوابق این بانک در شرایط و بحران‌های مختلف اقتصادی هم نشان از ظرفیت بالای آن در موقعیت‌های مختلف دارد. در واقع در استراتژی‌های این مجموعه ثبات زیادی برقرار است و نظمی که برای سازماندهی این استراتژی‌ها به کار گرفته می‌شود، امکان اجرای تاکتیک‌هایی درخور موقعیت‌های مختلف را به خوبی فراهم می‌کند.

یکی دیگر از مزیت‌های رقابتی چشمگیری که درباره این بانک وجود دارد، کارمندانی است که با ملیت‌های مختلف در شعب گوناگون مشغول به فعالیت هستند و از همین روی جلوه جهانی بانک را به شدت ارتقا می‌دهند. از سال ۲۰۱۵ تا کنون روند افزایش درآمدهای بانک بسیار مثبت بوده است. مدیران این مجموعه معتقد هستند که علاوه بر سیاست‌گذاری‌های راهبردی صحیح، به کار گرفتن نیروهایی زبده و با استعداد در موفقیت بانک تجارت نقشی اساسی داشته است. از جمله فعالیت‌های درخشان این بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی می‌توان به تلاش‌ها و اقداماتی اشاره کرد که در زمینه تحصیل همگانی و سلامت بیشتر زنان صورت می‌گیرد.

بانک تجارت ابوظبی در همکاری با مراکز درمانی در ابوظبی تلاش می‌کند تا حمایت‌های لازم در زمینه آگاهی‌رسانی به زنان برای پیشگیری و درمان سرطان سینه را به خوبی صورت بدهد. این اقدامات ارزشمند وجهه اجتماعی این بانک در کشور امارات را به شدت بالا برده است. ناگفته نماند که مشکل سرطان سینه از مشکلات بسیار شایعی است که در کشور امارات میان زنان به چشم می‌خورد.

اگر کسی از دوستان، فرزندان یا آشنایان شما در امارات به سر می‌برند و می‌خواهید به حساب آن‌ها در بانک تجارت ابوظبی وجهی ارسال کنید، خدمات صرافی ستاره سهیل گزینه‌هایی مناسب برای حواله درهم به امارات در اختیارتان قرار می‌دهد.

نویسنده :
انتشار : ۲۵ دی ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

کانال تلگرام