صرافی ستاره سهیل
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
021 54506

۵ ایده کسب و کار برای سرمایه‌گذاری در ظاهر تعداد اندکی به نظر می‌رسد اما در واقعیت هر یک از این پیشنهادات می‌توانند آینده و سرمایه شما را به شدت رشد و رونق بدهند. در واقع این‌روزها همه به دنبال ایده‌های کسب و کار برای سرمایه‌گذاری هستند. تا زمانی که سرمایه را در اختیار دارید و هنوز به ایده‌ای قطعی نرسیده‌اید، ظاهرا هر ایده کسب و کار برای سرمایه‌گذاری معقول و پرسود به نظر می‌رسد اما وقتی پای اجرا و سرمایه‌گذاری واقعی به پیش می‌آید، اوضاع کاملا فرق می‌کند و روند کار مطابق انتظارات پیش نخواهد رفت.

کسب و کار های بیشتر

بیشتر بخوانید:

سودآورترین کسب و کارها در دنیا کدام هستند؟

مشاهده سود و رونق در سرمایه‌گذاری‌های فعلی لزوما به معنای تضمین رشد و پیشرفت در آینده نیز نیست. شاید استارتاپی که امروز به دنبال آن هستید و فکر و ایده جالبی را دنبال می‌کند، با گذشت زمان نتایج مطلوبی را برای‌تان به ارمغان نیاورد. از این رو قبل از شروع سرمایه‌گذاری، لازم است تا گام‌هایی محکم و درست بردارید. در ادامه ۵ ایده کسب و کار برای سرمایه‌گذاری مطرح شده است، با ما همراه باشید:

۱. انرژی سبز (انرژی تجدید‌پذیر)

سرمایه گذاری

بیشتر بخوانید:

سرمایه‌گذاری‌های سود‌آور کدامند؟

یکی از ۵ ایده کسب و کار برای سرمایه‌گذاری به انرژی‌های تجدیدپذیر و موافق با حفاظت از محیط زیست می‌پردازد. اصطلاحا به این انرژی‌های هم‌گام با طبیعت، انرژی سبز گفته می‌شود.  این رزوها اهمیت و توجهی که برای انرژي سبز و تجدیدپذیر صرف می‌شود به شدت افزایش یافته است. با افزایش ارزش منایع طبیعی، بازار با شتاب زیادی به سمت برنامه‌های افزایش بهره‌وری انرژی پیش می‌رود.

ایده‌های کسب و کار برای سرمایه‌گذاری شامل خودروهای الکتریکی، مواد و وسایل قابل بازیافت و سوخت‌های زیستی است. برای سرمایه‌گذاری در این حیطه، آنچه موفقیت شما را تضمین خواهد کرد، به کار بردن نوآوری و خلاقیت است. هنوز ابعاد وسیعی از بازار برای کار کردن و تمرکز بر روی منابع تجدیدپذیر و انرژی‌های سبز دست نخورده و بکر باقی مانده است. با مطالعه و دقت می‌توان درهای جدیدی از اقدامات مربوط به سرمایه‌گذاری و کسب و کار را گشود و در آن‌ها به موفقیت دست یافت.

۲. واقعیت مجازی

واقعیت مجازی، ایده‌کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری

بیشتر بخوانید:

گام‌های کلیدی برای موفقیت بیشتر در کار

اگر به دنبال ایده‌های سرمایه‌گذاری زودبازده هستید، این مورد به شما پیشنهاد نمی‌شود. واقعیت مجازی در حال رشد و توسعه است و سرمایه‌گذاری روی آن مستلزم صبر و گذشت زمان است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که ارزش سرمایه‌گذاری بر واقعیت مجازی در سال‌های آتی به شدت افزایش خواهد یافت. عناصر کلیدی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه توجه به اندازه بازار، انتخاب محصول و کسب و کار مرتبط با واقعیت مجازی است.

۳. اینترنت اشیا

بیشتر بخوانید:

با پیشرفت تکنولوژی مشاغل بانکی از بین می روند؟

تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر ابزارهای این‌چنینی در شیوه استفاده ما از یارانه انقلابی عظیم به پا کرده‌اند. به همین دلیل، سرمایه‌گذاران، سیستم بانکداری و کارآفرین‌ها در حیطه فناوری به سراغ اینترنت اشیا رفته‌اند. بازار این محصول به شدت گسترده است و فرصت‌های پیش رو برای آن بی‌شمار هستند. اینترنت اشیا تقریبا  قابلیت پوشش‌دهی هر شی و وسیله‌ای را دارد.

سنسورها و سایر ابزارهای کوچک الکترونیکی می‌توانند برای تمام دسته‌بندی‌های اشیا و وسایل مورد استفاده قرار بگیرند. از وسایل داخل منازل بگیرید تا وسایل نقلیه و چیزهایی که مربوط به تحصیل و مراقبت‌های بهداشتی و… است. اینترنت اشیا با سرعت زیادی در حال توسعه است. اینترنت اشیا به طور قطع بازارها و محصولات و خدمات را در آینده تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و تسخیر خواهد کرد. پس اگر به دنبال فتح نوآوری در آینده هستید، از آن غافل نشوید.

۴. خدمات شخصی‌سازی‌شده

استارتاپ‌ها راهی برای سرمایه‌گذاری

بیشتر بخوانید:

۵ دلیلی که رشد کسب و کار شما را کم یا متوقف می کند

این‌روزها مشتریان به دنبال خدمات و محصولاتی هستند که سبک زندگی و ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها را منعکس کند. در واقع تمایل به شخصی‌سازی محصولات گوناگون مانند ساعت و تلفن هوشمند و… به شدت افزایش یافته است. با توجه به این میل موجود در بازار، کسب و کارهای مختلفی دست به شخصی‌سازی خدمات و محصولات خود در قالب آنلاین و آفلاین زده‌اند.

این ایده کسب و کار برای سرمایه‌گذاری، موجب شده است تا محصولات و خدمات متنوعی وارد بازارها بشود. طیف کاربرد این ایده بسیار گسترده است و از تی‌شرت‌های سفارشی مشتری‌ها تا انواع اشیا و ابزارهای ساخته شده با چاپگرهای ۳ بعدی و … را پوشش می‌دهد. اگر  به راه‌اندازی کسب و کاری برای خود فکر نمی‌کنید، سرمایه‌گذاری در چنین محصولات و خدماتی می‌تواند برای‌تان پرسود و مفید باشد.

توقع و انتظارات مشتریان به شکل گسترده‌ای تغییر کرده است. قدرت چانه‌زنی آن‌ها افزایش یافته و اگر در این بازار متلاطم و متنوع به دنبال ارائه خدمات نوین و مطبوع برای مشتری نباشید، قطعا از بازار رقابت حذف می شوید.

۵. استارتاپ محلی

ایده های سرمایه گذاری

راه‌اندازی استارتاپ‌ها و کسب و کاری محلی، ایده‌ای است که بسیاری از افراد برای شروع سرمایه‌گذاری از آن استفاده و استقبال می‌کنند. شروع سرمایه‌گذاری و کسب و کار محلی، علاوه بر افزایش اعتماد به نفس در شما، موجب می‌شود تا امنیت خاطر و سهولت بیشتری را در کار تجربه کنید.

برای شروع کافی است، کسب و کاری محلی را شناسایی کرده و سرمایه خود را در آن به کار بگیرید. خیلی از کسب و کارها به پول احتیاج دارند و به دنبال سرمایه‌گذاران ثروتمند هستند. با شناسایی این کسب و کارها سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنید. از کم شروع کنید و کار و سرمایه‌گذاری خود را به تدریج افزایش بدهید. شروع کار در مقیاسی کوچک به شما امنیت مالی بیشتر و امکان رشد و توسعه می‌دهد. وجود امنیت کاری و پرهیز از ریسک‌های آن‌چنانی در شروع کار، استراتژی مستحکمی است که مسیر آینده شما در کسب و کار و سرمایه‌گذاری را هموار می‌کند.

۵ ایده کسب و کار برای سرمایه‌گذاری به شما گوشزد می‌کند که برای شروع باید تمام جوانب کار را به خوبی در نظر بگیرید تا کمتر اشتابه کنید. باید بپذیرید که هر سرمایه‌گذاری، خطرهای احتمالی زیادی پیش رو دارد و برای ریسک کردن باید آماده باشید. برای اینکه سرمایه‌گذاری موفق باشید، باید اصول اولیه کار را بدانید و ایده‌ای را برگزیده و روی آن سرمایه‌گذاری کنید و با دریافت سهم، با دقت و توجه مدیریت‌های لازم را صورت بدهید. لزوم تحقیق و شناخت زمینه فعالیت و سرمایه‌گذاری را فراموش نکنید. اطلاعات و تحقیقات برای کسب داده‌های باارزش، اهرمی قوی برای رشد هر کسب و کاری است.

دیگر زمان اهمیت دادن به استراتژی‌های قدیمی و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های کلیشه‌ای و اشباع‌شده قدیمی به سر آمده است. باید پذیرفت که فناوری‌های تازه دنیای ما را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. اگر می‌خواهید در انبوه خدمات و محصولات مختلفی که در بازار ارائه می‌شود حرفی برای گفتن داشته باشید، باید تغییرات جهان کنونی را بپذیرید و گام در زمینه‌های نوظهور امروزی بگذارید.

نویسنده :
انتشار : ۲۱ مهر ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 18 =

کانال تلگرام