صرافی ستاره سهیل
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
021 54506

برای کسب یک میلیون دلار راه‌های منطقی هم وجود دارد. هرکسی می‌تواند با استفاده از آن‌ها میلیونر شود. در قسمت اول این مقاله شش راه منطقی و واقع‌بینانه برای کسب ثروت آورده شد. در قسمت دوم هم شش راه باقیمانده را به صورت کامل معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با برنامه‌ریزی درست به اهداف مالی خود برسید.

مطالعه قسمت اول

به سبک میلیونرها زندگی کنید

این افسانه که میلیونرها همگی بی‌حساب خرج می‌کنند و خود‌محورانه زندگی می‌کنند را فراموش کنید. توماس جِی استنلی (Thomas J. Stanley) و ویلیام دی. دانکو (William D. Danko)، نویسندگان کتاب «همسایه میلیونر» مدل پولدار شدن افراد ثروتمند را بررسی کرده‌اند. نتایج آن‌ها تعجب‌آور است. آن‌ها می‌نویسند:

«بسیاری از افرادی که در خانه‌های گران‌قیمت زندگی می‌کنند و ماشین‌های لوکس می‌رانند، در واقع آن‌قدر ثروت ندارند. ما حتی چیز عجیب‌تری هم کشف کردیم؛ بسیاری از افرادی که ثروت زیادی دارند در محله‌های عالی زندگی نمی‌کنند».

این نویسندگان دریافتند که درآمدهای بالا، الزاما به معنای درآمد خالص یا سپرده پر از پول نیست. درواقع، استنلی و دانکو دریافتند افرادی که بیش‌ترین ثروت را در اختیار دارند، خود را اشخاصی صرفه‌جو می‌دانند و با افراد محافظه‌کار در خرج کردن ازدواج می‌کنند. اختلاف میان درآمد و خرج کردن، یک امتیاز باارزش برای افرادی است که در حال یادگیری نحوه کسب ثروت هستند. در مورد این قضیه واقع‌گرایانه‌ فکر کنید. اگر تمام آن‌چه را به دست می‌آورید (یا بدتر از آن، بیش از آن‌چه به دست می‌آورید) خرج کنید، نمی‌توانید ثروتمند شوید.

سبک زندگی میلیونرها

از طرح ۴۰۱k بیمه بازنشستگی استفاده کنید

طرح بیمه ۴۰۱k كه بعضي وقت‌ها به عنوان قرارداد درآمدهاي معوقه هم شناخته مي‌شود، به هر كارمند مشمول اجازه مي‌دهد كه سهمي از درآمد قبل از ماليات، كه بايد از چك حقوقي كسر شود و به يك حساب بازنشستگي واريز شود، را تعيين كند. نكته مهم در اين جا انعطاف پذيري است. يعني اين كه فرد قادر خواهد بود ميزان كسور را براساس شرايط خود تنظـيم كند. از مزاياي اين طرح، اين است كه ميزان مشاركت كارمند بر اساس حقوق قبل از ماليات است كه اين موضوع در بلندمدت مي‌تواند به پس‌انداز قابل توجهي به جاي پرداخت آن به صورت ماليات بيانجامد.

کسب ثروت

برای کسب ثروت اشتیاق داشته باشید

این مورد ممکن است نکته واضحی باشد؛ اما اگر می‌خواهید اولین یک میلیون دلار خود را به دست بیاورید، باید مسیری را انتخاب کنید تا بتوانید پول نقد بیشتری کسب کنید. اگر تنها به اندازه مورد نیازتان برای پرداخت اجاره، غذا و تأسیسات درآمد دارید، احتمال این که پولدار شوید کم است. لازم نیست نابغه باشید تا میلیونر شوید، اما باید منظم، سخت‌کوش و خلاق باشید.

مارک کوبان (Mark Cuban)، کارآفرین و بازرگان ثروتمند در ۱۲ سالگی شروع به کسب درآمد مستمر کرده است. طبق زندگی‌نامه‌اش، او بسته‌های کیسه زباله می‌فروخت تا بتواند کفشی را که می‌خواست، بخرد. در دبیرستان، برای کسب درآمد به عنوان دوره‌گرد، تمبر و سکه می‌فروخت. در اولین سال دبیرستان، وی در کلاس‌های روان‌شناسی کالج شرکت و سال آخر دبیرستان را برای شروع تمام‌وقت کالج رها کرد. این نشان‌دهنده نگرش مشتاقانه او به کسب ثروت است. او از وقت آزاد و فراغت خود دست کشید تا رؤیاهای خود را دنبال کند؛ این کاری است که بسیاری از میلیونرها انجام داده‌اند.

از ذهنیت خودمخرب دست بکشید

کسب ثروت به اندازه هر چیز دیگری یک ذهنیت است؛ بنابراین مهم است که مطمئن باشید از باورهایی که بر ضد شما عمل می‌کنند، دست بکشید. اگر می‌خواهید اولین یک میلیون دلار خود را به دست آورید:

مقاله‌های مرتبط:

  • فکر نکنید هرکسی به شما مدیون است.
  • انتظار نداشته باشید بدون هیچ تلاش و هزینه‌ای چیزی به دست آورید.
  • از هیچ مصرف‌کننده‌ای قرض قبول نکنید. اگر برای خرید چیزی پول نقد ندارید، پس به آن نیاز ندارید.
  • تمرکز خود را از دست ندهید. اگر هدف شما پولدار شدن است، با پشتکار از سد موانع بگذرید.
  • از آموزش دوری نکنید. مهارت‌هایی برای ممتاز شدن در هدف‌های خود بیابید.
  • از اشتیاق و عجله به سمت اهداف نترسید.
  • با معتادها همراه نشوید. آن‌ها تا گردن در قرض هستند.
  • دیگران را فراموش نکنید. به نظر می‌رسد بخشش دوطرفه است.

اگر می‌خواهید یاد بگیرید چگونه اولین یک میلیون دلار خود را کسب کنید، ترجیحا زمانی که جوان هستید شروع کنید و صبور باشید. هم‌چنین، باید در این راه سرگرمی هم داشته باشید؛ زیرا به‌طور ایده‌آل، هدف زندگی همین است.

دوری از ذهنیت خودمخرب

چیزی ابداع کنید

اگر ایده‌های واقعا خوب و زیادی دارید، نهایت تلاش خود برای کسب ثروت از آن‌ها را به کار بگیرید. تا زمانی که مردم مایل به پرداخت هزینه در ازای مزایایی که ایده شما ارائه می‌دهند هستند، اهمیتی ندارد این ایده یک محصول یا یک خدمات‌رسانی است.

تای وارنر (Ty Warner) سازنده Beanie Babies هم از امپراتوری عروسک‌های حیوانی خود ثروت زیادی جمع کرد. وی با هوشمندی یک خط تولید گسترده ایجاد کرد و محصولات را به تعداد محدودی فروخت. این امر منجر به افزایش محبوبیت این محصولات شد. Forbes تخمین می‌زند شرکت پیشین اسباب‌بازی‌های داکین دارای شبکه ثروتی به ارزش ۲/۷ میلیارد دلار است.

شاید ابداع شما مشکلی که توسط تعداد زیادی از افراد، تجربه می‌شود را حل کند یا بسیاری از افراد را سرگرم نماید. به هر حال مردم مایل به صرف هزینه برای چیزی هستند که به زندگی‌شان ارزشی اضافه کند.

ابداع و اختراع

میزان دارایی خود را بیشتر کنید

ممکن است فکر کنید یک میزان دارایی کم (مثلا ۲۵ هزار تا ۷۵ هزار دلار) به‌جایی نمی‌رسد، اما واقعا می‌توانید این دارایی را با تخصیص هوشمندانه هزینه، رشد دهید. مارک جانستون روشه (Marc Johnston-Roche)، یکی از مؤسسان شرکت Annuities HQ، تصدیق می‌کند که وسوسه ولخرجی با یک ثروت تازه به دست آمده قابل توجه است؛ اما به جای این کار، سرمایه‌گذاری را پیشنهاد می‌کند. وی می‌گوید:

«با یک برنامه‌ریز مالی مشورت کنید تا بتوانید یک استراتژی مناسب با گروه سنی‌تان ایجاد کنید. این استراتژی بر اساس میزان ریسکی که مایل هستید بپذیرید و مدت زمانی که برای سرمایه‌گذاری این پول می‌خواهید صرف کنید، متفاوت خواهد بود. این امر قطعا رویکردی عمومی نیست، بنابراین دریافت راهنمایی حرفه‌ای مهم است».

جان‌استون روشه پیشنهاد می‌کند که این پول برای ۵ تا ۱۰ سال آینده تقریبا دست‌نخورده نگه دارید تا رشد قابل توجه آن را متوجه شوید. طبق گفته او:

«با سرمایه‌گذاری آنیِ این پول و رشد آن، قادر به بهره‌وری از نرخ ترکیبی هم خواهید بود. زمانی که به جای خرج کردن بهره به دست آمده، روی آن دوباره سرمایه‌گذاری می‌کنید، نرخ ترکیبی می‌تواند در طی زمان به حد قابل توجهی برسد».

نویسنده :
انتشار : ۱۲ مرداد ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

کانال تلگرام