صرافی ستاره سهیل
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷
021 54506

اگر به دنبال با ارزش ترین ارزهای ۲۰۱۷ هستید باید بدانید که در کمال تعجب دلار آمریکا با ارزش‌ترین نیست و در انتهای فهرست با ارزش ترین ارزهای ۲۰۱۷ قرار دارد. با ارزش ترین ارزها نسبت به دلار سنجیده می‌شوند.

با ارزش ترین ارزهای ۲۰۱۷

ارز هر کشور مهم‌ترین بخش از اقتصاد آن کشور است. در این فهرست با ارزش ترین ارزهای ۲۰۱۷ را معرفی می‌کنیم.

۱. دینار کویت (KWD)

با ارزش ترین ارزها دینار کویت (KWD)

نرخ تبدیل: ۳/۳۲ دلار

چند سالی است که دینار کویت در صدر با ارزش ترین ارزها قرار دارد. ارزش بالای دینار کویت متاثر از صادرات نفت است. تاریخ معاصر دینار کویت کمی درهم است اما حالا به ثبات رسیده است.

بیشتر بخوانید:

۶ ارز که بیشتر از همه در دنیا معامله می‌شوند

دینار کویت سال ۱۹۶۱ نرخ برابری ۱ به ۱۳/۳۳ نسبت به روپیه هند داشت؛ بعدها ارزش آن نسبت به سبد چند ارز دیگر سنجیده شد. در طول جنگ نسبت به دینار عراقی مطابقت داده شد و در نهایت با دلار آمریکا سنجیده و تثبیت شد. تا سال ۲۰۰۷ ارزش دینار کویت شناور بود اما در سال ۲۰۱۳ رتبه اول با ارزش ترین ارزها را کسب کرد و همچنان این رکورد را در دست دارد.

۲. دینار بحرین (BHD)

با ارزش ترین ارزها دینار بحرین (BHD)

نرخ تبدیل: ۲/۶۵ دلار

دینار بحرین جزو ارزهایی است که بعد از روپیه خلیج فارس به وجود آمدند. به دلیل وابستگی بحرین به عربستان سعودی، نرخ دینار بحرین هم به ریال عربستان و بازار نفت وابسته است.

از طرف دیگر، بحرین میزبان یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های نیروی دریایی آمریکا در منطقه است و این موضوع در سیاست خارجی بحرین اهمیت استراتژیک دارد. در مجموع موقعیت و اقتصاد نفتی بحرین باعث شده ارز این کشور در میان با ارزش ترین ارزهای ۲۰۱۷ قرار گیرد.

۳. ریال عمان (OMR)

با ارزش ترین ارزها ریال عمان (OMR)

نرخ تبدیل: ۲/۶ دلار

کشورهای صادر کننده نفت خاورمیانه بعد از سقوط قیمت نفت در سال ۲۰۱۴ در تنگنا قرار گرفتند؛ البته در واقع این مشکل به زمانی بازمی‌گردد که هر بشکه نفت بالای ۱۰۰ دلار قیمت داشت و این قیمت باعث می‌شد استخراج نفت شل (shale) برای آمریکا صرفه اقتصادی داشته باشد. در نتیجه، عرضه بیش از نیاز بازار نفت باعث کاهش قیمت شد. به هر حال ارز این کشورها مثل ریال عمان همچنان جزو با ارزش ترین ارزها هستند.

۴. دینار اردن (JOD)

با ارزش ترین ارزها دینار اردن (JOD)

نرخ تبدیل:۱/۴۱ دلار

اردن با جمعیت ۶/۵ میلیون نفری رتبه چهارم و آخرین کشور عربی نفتی فهرست با ارزش ترین ارزهای ۲۰۱۷ است. سال ۱۹۹۵ ارز دینار اردن به صورت رسمی با نظام نرخ ثابت ارزی وابسته به سبد ارزی حق برداشت ویژه (SDR) صندوق بین‌المللی پول معرفی شد.

۵. پوند بریتانیا (GBP)

با ارزش ترین ارزها پوند بریتانیا (GBP)

نرخ تبدیل: ۱/۳۹ دلار

بیشتر بخوانید:

امن‌ترین و باثبات‌ترین ارزها برای حفظ ارزش سرمایه کدام هستند؟

پوند انگلیس بعد از تصمیم انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا و شروع فرایند خروج در ماه‌های گذشته، همچنان ارزش نسبی مناسبی دارد. برخی این ارزش بالا برای پوند را تاثیر ریاست جدید بانک مرکزی بریتانیا، مارک کارنی می‌دانند. اما کارشناسان معتقد هستند بعد از خروج کامل انگلیس، از ارزش پوند تا حدودی کاسته خواهد شد.

۶. پوند جبل‌طارق (GIP)

با ارزش ترین ارزها پوند جبل‌طارق (GIP)

نرخ تبدیل: ۱/۳۹ دلار

بیشتر بخوانید:

تاثیرات مثبت و منفی نوسانات ارزی بر اقتصاد یک کشور

شاید نام تنگه جبل‌طارق را شنیده بودید اما از وجود ارزی با نام جبل‌طارق خبر نداشتید. جبل‌طارق نام منطقه‌ای کوهستانی در ساحل جنوبی اسپانیا و در انتهای جنوبی شبه‌جزیره ایبری قرار دارد. این منطقه کوچک یکی از سرزمین‌های فرادریایی بریتانیا باقی مانده از دوران استعمار به شمار می‌رود.

جمعیت این منطقه حدود ۳۲ هزار نفر است. به دلیل وابستگی کامل این منطقه به بریتانیا، ارز آن هم نسبت به پوند سنجیده می‌شود و نرخ برابری دارد.

۷. دلار جزایر کیمن (KYD)

با ارزش ترین ارزها دلار جزایر کیمن (KYD)

نرخ تبدیل: ۱/۲۱ دلار

جزایر کیمن بخشی از مستعمرات فرادریایی بریتانیا است که در دریای کارائیب قرار دارد. دلار جزایر کیمن سال ۱۹۷۲ به عنوان جایگزینی برای دلار جاماییکا به صورت رسمی معرفی شد.

۸. یورو (EUR)

با ارزش ترین ارزها یورو (EUR)

نرخ تبدیل: ۱/۲۰ دلار

بیشتر بخوانید:

تاریخچه یورو ؛ در پشت پرده این ارز مشترک چه می گذرد

علی رغم ناکارآمدی اقتصادی و سیاسی اروپا، اما ارز واحد آن یورو توانسته ارزشی بالاتر از دلار را حفظ کند. برای افرادی که قصد سفر و گردش در رم و پاریس دارند، ارزش بالای یورو زیاد خوشایند نیست. در چند سال گذشته با این که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره پایینی را در دستور کار قرار داده، اما ارزش آن در حال افزایش است.

۹. فرانک سوئیس (CHF)

با ارزش ترین ارزها فرانک سوئیس (CHF)

نرخ تبدیل: ۱/۰۳  دلار

بیشتر بخوانید:

تاریخچه فرانک سوئیس؛ آشنایی با اقتصاد و ارز رسمی کشور سوئیس

بانک‌های معروف سوئیس باعث شده ارز این کشور هم ثبات خوبی داشته باشد و هم ارز مناسبی برای سرمایه‌های خارجی باشد. از زمان پیوستن سوئیس به منطقه یورو، فرانک سوئیس هم نسبت به یورو سنجیده می‌شود. سیستم ارزی سوئیس هم دو ارزی است و یورو در کنار فرانک پذیرفته می‌شود.

۱۰. دلار آمریکا (USD)

با ارزش ترین ارزها دلار امریکا (USD)

دلار آمریکا ارز ذخیره‌ای جهانی و ارز رایج در تجارت جهانی است. ارزش دلار نسبت به سبدی از ارزهای خارجی محاسبه می‌شود. دلار آمریکا بعد از رکود اقتصادی وضعیت مطلوبی نداشته است اما با این حال جایگاهش را از دست نداده و قدرتمندترین ارز جهانی است.

اگر در خارج از ایران مشغول به تحصیل هستید یا مراودات تجاری با کشورهای خارجی دارید، می‌توانید برای ارسال حواله بانکی به کشورهایی مثل استرالیا، چین، سوئد و سایر کشورها با مشاوران متخصص ما در صرافی ستاره سهیل تماس بگیرید تا تقاضای شما در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

نویسنده :
انتشار : ۵ بهمن ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

کانال تلگرام