صرافی ستاره سهیل
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
021 54506

با در نظر گرفتن رشد قابل توجه فناوری بلاک چین در ۱۲ ماه گذشته، جای تعجب ندارد که کارآفرینان به دنبال ایجاد بازارهای جدیدی هستند تا از فناوری رمزنگاری بلاک چین استفاده کنند. در صنایعی مثل هتلداری، سرگرمی، فناوری و ده‌ها رشته دیگر هرگز چیزی به نام قراردادهای هوشمند و دفاتر کل غیرمتمرکز وجود نداشته است؛ بنابراین ایجاد مجموعه بزرگی از محصولات امکان‌پذیر شده است. در میان همه این رشته‌ها، بخش مالی آماده‌ترین زمینه را برای پذیرش فناوری بلاک چین دارد.

این دوره درست مانند شروع دوره اینترنت می‌ماند؛ با این تفاوت که رشد فناوری بلاک چین ، بازارهای جدیدی را همراه با بسترهای خلاقانه‌ای ایجاد می‌کند که انتخاب‌های جدیدی را در اختیار کاربران می‌گذارد.

بیشتر بخوانید:

آیا قرارداد هوشمند بهترین بخش بلاک چین است؟

این را در نظر بگیرید که چطور اینترنت این امکان را فراهم کرد تا وجود شرکت‌هایی مثل AirBnB و اوبر میسر شود. اینترنت، صنایع هتلداری و حمل و نقل را دوباره احیا کرد که در مجموع ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش دارد. کدام بخش‌های دیگر از صنایع مالی شاهد تحولی خواهند بود که فناوری بلاک چین برای آنها به ارمغان خواهد آورد؟

فناوری بلاک چین

یک امکان جذاب از موارد استفاده فناوری بلاک چین که به احتمال زیاد چیزی در مورد آن نشنیده‌اید، بیمه عمر است.

موضوعی که مردم از آن اطلاع زیادی ندارند این است که شما می‌توانید بیمه عمر خود را هر زمانی که دوست داشتید تبدیل به پول نقد کنید. شما می‌توانید بیمه عمر را به شرکت بیمه‌گذار یا شخص دیگری بفروشید. همان طور که مشخص است این بازار چندان کارآمد نیست؛ به همین دلیل یک شرکت سنگاپوری با کمک فناوری بلاک چین قصد دارد تا با ارائه پلتفرمی به نام fidentiaX امکان معامله بیمه‌های عمر را فراهم کند.

فروش دوباره بیمه عمر با کمک فناوری بلاک چین

یک بستر بلاک چین می‌تواند مشکلاتی که در قراردادهای بازار وجود دارد را به راحتی حل کند. اغلب این پتانسیل در بازار فروش دوباره بیمه عمر قرار دارد. در حال حاضر صاحبان بیمه عمر کمی وجود دارند که از این بازار آگاهی داشته باشند که موجب کمبود قوانین برای ورود سرمایه‌گذارها به این حوزه شده است. fidentiaX قصد دارد ۲ کار را انجام بدهد:

  • آن‌ها فروش دوباره بیمه را آسان‌تر خواهند کرد
  • تمام بازار را به صورت متمرکز تبدیل خواهند کرد تا قیمت‌های خرید و فروش به راحتی با هم مقایسه شود. این بستر مرکزی، از اثر شبکه‌ای هم سود می‌برد.

صنعت فروش دوباره بیمه عمر در حال حاضر به خاطر قوانین مختلف محلی در حال فروپاشی است. یک بستر جهانی این اجازه را به سرمایه‌گذارها می‌دهد تا با افزایش مقیاس جهانی، سود فعالیت‌های خود را بالاتر ببرند.

از همه مهم‌تر در اغلب موارد فروشند و خریدار باید به صورت حضوری معامله را انجام بدهند که باعث ایجاد محدودیت خیلی بیشتری می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بلاک چین و درآمد پایه همگانی یک ساختار اقتصادی جدید ایجاد می کنند؟

در حال حاضر دارندگان بیمه عمر برای فروش آن مشکلات زیادی دارند و در آخر هم بیمه خود را با قیمتی پایین‌تر از بازار معامله می‌کنند. مقایسه قیمت‌ها بسیار دشوار است و موضوع حریم خصوصی در این معامله‌ها هم یک نگرانی بزرگ است. این امر باعث می‌شود تا فروشندگان بیمه تبدیل به آخرین گزینه دارندگان بیمه بشوند.

یک نمونه موردی از استفاده فناوری بلاک چین

فروش بیمه
fidentiaX باور دارد که راه حلش می‌تواند به مشتریان کمک کند. در ادامه آن‌ها مراحل خرید و فروش بیمه عمر را با ذکر یک مثال توضیح می‌دهند:

فهرست کردن

دارنده بیمه، مشخصات بیمه خود را در پلتفرم fidentiaX ثبت می‌کند و به این صورت به خریداران احتمالی متصل می‌شود. خریدارها هم از میان بیمه‌ها، مواردی که به اهداف سرمایه‌گذاری آن‌ها نزدیک‌تر است را انتخاب می‌کنند.

پیشنهاد

خریدار علاقه‌مند، مشخصات خود را در وب‌سایت تکمیل می‌کند و حق فروش را هم به عنوان سپرده واریز می‌کند. فروشنده مطلع می‌شود که حق بیمه واریز شده است و به دنبال انجام کارهای انتقال خواهد رفت.

ارائه مدارک

فروشنده با اطمینان از این که پول بیمه پرداخت شده به سراغ شرکت بیمه‌گذار می‌رود و امور اداری مربوط به انتقال بیمه را نهایی می‌کند و مدرک نهایی دال بر انتقال مالکیت را دریافت می‌کند.

تکمیل فروش

فروشنده مدارک لازم را در وب‌سایت آپلود می‌کند. با تایید مدارک، خرید تکمیل می‌شود و همزمان پول فروشنده هم آزاد می‌گردد.

همان طور که مشاهده کردید سرویس fidentiaX از قراردادهای هوشمند و بخش مالی بلاک چین برای تحقق این امر استفاده می‌کند. در گذشته این کار بدون دخالت زمان‌گیر و گران‌ قیمت واسطه‌ها امکان پذیر نبود اما fidentiaX هم مثل اوبر با کمک این فناوری، بازار را گسترده‌تر کرده است.

تجارب بیمه‌ای این شرکت

ایجاد بازارهای فروش کار مشکلی است اما تیم fidentiaX چندین برتری دارد؛ اول این که پایه‌گذاران این وب‌سایت، سابقه فعالیت طولانی در صنعت بیمه دارند و با بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه‌ای آسیا کار کرده‌اند. دوم این که آن‌ها از قبل مقادیر زیادی بیمه خریده‌اند که هم‌زمان با آنلاین شدن بازار می‌توانند آن ها را در اختیار سرمایه‌گذار‌ها قرار بدهند.

این بازار، دارای پتانسیل‌های بالایی است و با گسترش این سرویس به فروشنده‌ها و سرمایه‌گذارها، آن‌ها می‌توانند تبدیل به بستر بسیار بزرگی بشوند.

نویسنده :
انتشار : ۲۸ آذر ,۱۳۹۶
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سه =

کانال تلگرام