بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت درهم عمارات

آخرین بروزرسانی ۰ ثانیه پیش
نرخ حواله درهم امارات
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس درهم امارات
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش

نرخ حواله درهم امارات

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس درهم امارات

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت پوند و نرخ ارز درهم عمارات بیشتر بدانید

درهم امارات از کجا متولد شد؟

در آغاز تاسیس کشور امارات پول کاغذی از محبوبیت خاصی برخوردار نبود و برای عرب‌ها عجیب غریب به نظر می‌آمد. به مرور زمان و با گرم شدن هوا تاجران عرب برای آسانی معامله و حمل پول به پول کاغذی روی آوردند زیرا دیگر حمل و استفاده از پول فلزی بسیار سخت شده بود و این مسئله باعث شد تا پول کاغذی درهم در امارات ظهور پیدا کند.

بعد از تشکیل شدن کشور امارات متحده عربی که مورخان این تاریخ را حدود سال ۱۹۷۱ می‌دانند درهم امارات پا به عرصه حضور گذاشت که هر درهم امارات به صد قسمت تقسیم می‌شود. این نام برگرفته از کلمه دراخما بوده است که در زبان یونانی معنی وزن و پول را می‌دهد.

پس از ورود درهم به امارات دولت این کشور اسکناس‌های رسمی را در سال ۱۹۷۳ چاپ کرد و در همین سال اقدام به چاپ پول‌های ۵ ،۱۰، ۲۰ و ۱۰۰ درهمی کرد و به مرور از سال ۱۹۸۲ به بعد دولت این کشور اقدام به چاپ مقادیر بیشتری از درهم امارات کردند.

شما می‌توانید در سرویس‌های آنلاین این وبسایت قیمت لحظه ای ارز درهم امارات را به صورت لحظه‌ای یافت کنید.

سیستم نگهداری درهم در بانک‌های امارات چگونه است؟

یکی از بزرگترین بانک‌های جهان بانک ملی امارات با نام اختصاری (NBAD) است. بانک ملی این کشور ۶۰ شعبه خارجی نیز در قاره‌های مختلف جهان را دارا می‌باشد. هر سال نام این بانک بین برترین‌ها از نظر مجلات جهانی مالی قرار می‌گیرد. ۷۰/۵ درصد از مالکیت بانک ملی این کشور، در اختیار دولت امارات است.

به دلیل رابطه بسیار قوی و مستحکم این مجموعه با دولت امارات، خیال سپرده‌گذاران و سایر مشتریان از بابت سرمایه‌های خود در این بانک بسیار راحت است. بسیاری از نظرسنجی‌ها و آمارهای دقیقی که شاخص‌های مختلف را درباره بانکداری می‌سنجند و اندازه می‌گیرند، بانک ملی را در دسته برتریها از لحاظ امنیت سرمایه‌ و سپرده‌گذاری عنوان می‌کنند. برای همین اکثر مردم امارات ارز درهم خود را در این بانک حفظ و نگهداری می‌کنند.

ارزش درهم امارات در چیست؟

در همان سال های اولیه ورود ارز درهم به امارات متحده عربی که اقدام به چاپ این پول گردید نرخ برابری درهم نسبت به دلار ۳/۶۷ اعلام شد و از آن زمان تا به امروز این نرخ ثابت مانده است. نرخ ارز درهم نسبت به سایر ارزها مانند روپیه، استرلینگ و... توسط بازار آزاد تعیین می‌گردد و دلیل اصلی اینکه این نرخ ها ثابت نیست همین دلیل است.

با بررسی دقیق‌تر و کندوکاوی در تاریخ درهم امارات و همچنین میزان ثبات این ارز متوجه می‌شویم که این کشور یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارا می‌باشد که می‌توان گفت در جهان عرب بعد از کشور عربستان سعودی در مقام دوم قرار دارد و با توجه به درآمد‌های نفتی بالا ارز آوری بالایی هم به این کشور میسر شده است. رقم تولید ناخالص فراورده‌های نفتی این کشور به ۲۹٪ رسیده است.

 

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت درهم عمارات

۲۸ تیر ۱۳۹۶

۴ حقیقتی که درباره دستگاه خودپرداز یا ATM نمی دانید

نیاز به دریافت پول نقد در ساعاتی که بانک‌ها کار نمی‌کنند، زمینه‌ساز اختراع و پیدایش دستگاه‌های خودپرداز شده است. با ۴ حقیقتی که درباره دستگاه ATM نمی‌دانید در این مقاله آشنا خواهید شد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

قیمت تبادلی همه ۳۹ ارز رایج در کشور ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ بانکی ۳۹ ارز را اعلام کرد که براساس آن، نرخ تمامی ارزها بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی ماند.

۱۰ فروردین ۱۳۹۷

از بین بردن اسکناس مخدوش در آمریکا چگونه انجام می‌شود؟

در این مقاله میانگین عمر یک اسکناس در آمریکا و شیوه انهدام اسکناس‌های مخدوش بیان می‌شود.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

نرخ بانکی تمام ارزها بدون تغییر نسبت به روز شنبه باقی ماند

بانک مرکزی نرخ تبادلی ارزهای مختلف را اعلام کرد. قیمت تمام ارزها بدون تغییر نسبت به روز شنبه باقی مانده است.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

۳ قاعده بازنشستگی که هر کسی باید رعایت کند

بازنشستگی قواعدی دارد که اگر هر فردی که به این دوران نزدیک می‌شود رعایت نکند، دوران سختی را در پیش خواهد داشت. با ماه همراه باشید تا قواعد کلی این دوران طلایی را با شما در میان بگذاریم.

۱۷ بهمن ۱۳۹۶

خرید طلا ؛ سرمایه گذاری امن در بازاری پرتلاطم

سرمایه گذاری امن در بازار طلا همواره یکی از گزینه‌های مطمئن برای سرمایه‌گذاران بوده است. ویژگی‌های مختلف طلا باعث شده تا در طول تاریخ همواره یکی از پایه‌های ثابت اقتصاد جهانی باشد.