بازگشت

درخواست سریع حواله سوئیفت و وسترن یونیون (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

تلفن تماس (۰۲۱) ۵۴۵۰۶

آخرین نرخ لحظه‌ای قیمت درهم عمارات

آخرین بروزرسانی ۰ ثانیه پیش
نرخ حواله درهم امارات
نرخ
0 ۰٪
نرخ اسکناس درهم امارات
خرید
۰ ۰٪
فروش
۰ ۰٪

حواله سوئیفت

درخواست حواله سوییفت

حواله وسترن یونیون

درخواست حواله وسترن یونیون

خرید و فروش اسکناس

درخواست خرید/فروش اسکناس
آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش

نرخ حواله درهم امارات

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

نرخ اسکناس درهم امارات

بروزرسانی: N/A
خرید فروش
نرخ فعلی N/A N/A
نرخ روز گذشته N/A N/A

درباره قیمت پوند و نرخ ارز درهم عمارات بیشتر بدانید

درهم امارات از کجا متولد شد؟

در آغاز تاسیس کشور امارات پول کاغذی از محبوبیت خاصی برخوردار نبود و برای عرب‌ها عجیب غریب به نظر می‌آمد. به مرور زمان و با گرم شدن هوا تاجران عرب برای آسانی معامله و حمل پول به پول کاغذی روی آوردند زیرا دیگر حمل و استفاده از پول فلزی بسیار سخت شده بود و این مسئله باعث شد تا پول کاغذی درهم در امارات ظهور پیدا کند.

بعد از تشکیل شدن کشور امارات متحده عربی که مورخان این تاریخ را حدود سال ۱۹۷۱ می‌دانند درهم امارات پا به عرصه حضور گذاشت که هر درهم امارات به صد قسمت تقسیم می‌شود. این نام برگرفته از کلمه دراخما بوده است که در زبان یونانی معنی وزن و پول را می‌دهد.

پس از ورود درهم به امارات دولت این کشور اسکناس‌های رسمی را در سال ۱۹۷۳ چاپ کرد و در همین سال اقدام به چاپ پول‌های ۵ ،۱۰، ۲۰ و ۱۰۰ درهمی کرد و به مرور از سال ۱۹۸۲ به بعد دولت این کشور اقدام به چاپ مقادیر بیشتری از درهم امارات کردند.

شما می‌توانید در سرویس‌های آنلاین این وبسایت قیمت لحظه ای ارز درهم امارات را به صورت لحظه‌ای یافت کنید.

سیستم نگهداری درهم در بانک‌های امارات چگونه است؟

یکی از بزرگترین بانک‌های جهان بانک ملی امارات با نام اختصاری (NBAD) است. بانک ملی این کشور ۶۰ شعبه خارجی نیز در قاره‌های مختلف جهان را دارا می‌باشد. هر سال نام این بانک بین برترین‌ها از نظر مجلات جهانی مالی قرار می‌گیرد. ۷۰/۵ درصد از مالکیت بانک ملی این کشور، در اختیار دولت امارات است.

به دلیل رابطه بسیار قوی و مستحکم این مجموعه با دولت امارات، خیال سپرده‌گذاران و سایر مشتریان از بابت سرمایه‌های خود در این بانک بسیار راحت است. بسیاری از نظرسنجی‌ها و آمارهای دقیقی که شاخص‌های مختلف را درباره بانکداری می‌سنجند و اندازه می‌گیرند، بانک ملی را در دسته برتریها از لحاظ امنیت سرمایه‌ و سپرده‌گذاری عنوان می‌کنند. برای همین اکثر مردم امارات ارز درهم خود را در این بانک حفظ و نگهداری می‌کنند.

ارزش درهم امارات در چیست؟

در همان سال های اولیه ورود ارز درهم به امارات متحده عربی که اقدام به چاپ این پول گردید نرخ برابری درهم نسبت به دلار ۳/۶۷ اعلام شد و از آن زمان تا به امروز این نرخ ثابت مانده است. نرخ ارز درهم نسبت به سایر ارزها مانند روپیه، استرلینگ و... توسط بازار آزاد تعیین می‌گردد و دلیل اصلی اینکه این نرخ ها ثابت نیست همین دلیل است.

با بررسی دقیق‌تر و کندوکاوی در تاریخ درهم امارات و همچنین میزان ثبات این ارز متوجه می‌شویم که این کشور یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارا می‌باشد که می‌توان گفت در جهان عرب بعد از کشور عربستان سعودی در مقام دوم قرار دارد و با توجه به درآمد‌های نفتی بالا ارز آوری بالایی هم به این کشور میسر شده است. رقم تولید ناخالص فراورده‌های نفتی این کشور به ۲۹٪ رسیده است.

 

آخرین اخبار و مقالات نوسانات قیمت درهم عمارات

۱۸ تیر ۱۳۹۶

۵ حقیقتی که درباره بورس اوراق بهادار نیویورک نمی دانید

بورس اوراق بهادار نیویورک، بورسی پیشتاز در دنیا است. در این مقاله با تاریخچه، گزینه‌های قابل مبادله در آن، هرینه‌ها و همجنین صاحبان بورس اوراق بهادار نیویورک را بررسی می‌کنیم.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

بازار طلا در تنگنایی سخت اسیر شده است؟

با افزایش میزان ارزش دلار آمریکا و تغییر در نرخ بهره‌ها، رخوتی در بازار طلا دیده می‌شود.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

با واحد پول یورو و پیشینه آن بیشتر آشنا شویم

اتحادیه‌ی اروپا تلاش بسیاری برای معرفی و جایگزین کردن واحد پول یورو به جای ارز‌های ملی کشور‌های عضو اتحادیه انجام داده است. نتیجه‌ی این تلاش‌ها، قدرت این ارز مشترک در معاملات تجاری دنیا است.

۱ شهریور ۱۳۹۶

تغییر شرایط بازار جهانی به نفع قیمت طلا رقم می خورد

قیمت طلا امسال برای اولین بار به ۱۳۰۰ دلار رسید. به عقیده برخی از تحلیلگران، همه شرایط  بازار به نفع طلا در حال تغییر است.

۱۶ دی ۱۳۹۶

افزایش قیمت ۲۲ واحد پولی در روز کاهش نرخ روز دلار

بانک مرکزی نرخ رسمی ۳۹ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۱۵ ارز کاهش و قیمت ۲۲ واحد پولی افزایش یافت؛ نرخ ۲ ارز ثابت ماند.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶

ریال قطر ۱۱ ریال کاهش یافت، دلار گران شد

بر اساس اعلام بانک مرکزی، نرخ دلار افزایش یافت؛ ریال قطر و یورو با کاهش قیمت مواجه شدند. همچنین قیمت پوند با ۱۱۷ ریال افزایش مواجه شد.